انجمن صنفی مترجمان استان تهران

احبار تکمیلی- کارگاه تخصصی ترجمه و فناوری در دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب

رویدادها

همانگونه که فعالان عرصه ترجمه استحضار دارند کارگاه تخصصی ترجمه و فناوری به همیت انجمن صنفی مترجمان شهر تهران و با همکاری دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران جنوب در روز سه شنبه ۲۸ مهرماه ۹۴ از ساعت ۱۳-۱۷ در محل دانشکده زبان و ادبیات خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به نشانی خیابان انقلاب، بین میدان فردوسی و دروازه دولت، روبروی خیابان لاله زار، کوچه شکوه برگزار خواهد شد.

در پایان این کارگاه ۴ ساعته که مدرس آن دکتر علی بیکیان خواهد بود، به شرکت کنندگان در کارگاه گواهی شرکت در دوره به امضای ریاست محترم دانشکده و ریاست محترم انجمن صنفی مترجمان تهران اعطا خواهد شد. گواهی مزبور در نظام رتبه بندی مترجمان حائز امتیاز خواهد بود.

علاوه بر این، در کارگاه موصوف سامانه ترگمان به عنوان نخستین سامانه ترجمه ماشینی دو طرفه انگلیسی و فارسی نیز توسط مدیر موسسه به علاقمندان معرفی می گردد. این سامانه ظرفیت های مختلفی را در زمینه ترجمه ماشینی ایجاد می کند که آگاهی از آنها می تواند به پیشرفت و بهبود عملکرد مترجمان کمک نماید.

در حاشیه این کارگاه نیزمجلات و کتاب های مرتبط با مطالعات ترجمه از قبیل فصلنامه صنعت ترجمه و کتب انتشارات قطره و جنگل در حوزه مطالعات ترجمه با تخفیف ۳۰ درصد برای علاقمندان عرضه خواهد شد.

علاقمندان به شرکت در کارگاه کافی است نام و نام خانوادگی و رشته تحصیلی خود را به نشانی info@tiat.ir ایمیل نمایند تا کواهی ایشان پس از دوره ارائه گردد.

ضمنا با توجه به توافق به عمل آمده میان انجمن صنفی مترجمان تهران و دانشگاه آزاد تهران جنوب و در راستای ارائه خدمات آموزشی مطلوب برای نسل فردای ترجمه کشور، شرکت در کارگاه تحصصی ترجمه و فناوری برای همه علاقمندان رایگان است.