انجمن صنفی مترجمان استان تهران

نخستين جلسه كميسيون تحقیق و توسعه انجمن صنفی مترجمان برگزار شد.

اخبار سایت

به موجب مصوبه مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان استان تهران و در راستای اجرای هرچه بهتر مفاد اساسنامه انجمن، آیین‌نامه اجرایی تشكیل كمیسیون‌های انجمن صنفی مترجمان توسط دبیرخانه این انجمن تدوین و در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ابلاغ گردید.

پیرو این مصوبه مقرر شد امور اجرایی انجمن به اعضا واگذار شود. بدین‌ترتیب پس از بررسی درخواست‌های واصله از سوی اعضای انجمن در هیئت مدیره، خانم‌ها منیژه فتح‌نژاد، لیلا حیدری، سمانه روح و سودابه معصومی و آقایان محمدرضا اربابی، محمدرضا مهم و فرزاد محمدی به‌عنوان اعضای این كمیسیون انتخاب شدند. کوروش عاکف هم به‌عنوان ناظر و نماینده هیئت مدیره انجمن در جلسات این کمیسیون شرکت خواهد کرد.

در نخستین جلسه‌ كمیسیون تحقیق و توسعه، کلیات طرح تکمیل بانک ایده، و آسیب‌شناسی معضلات صنعت ترجمه در چهار حوزه تحقیقات توصیفی، کاربردی، ابزار کمکی ترجمه ارزشیابی و نقد ترجمه به تصویب رسیده و مقرر گردید جزئیات آن در کمیسیون بررسی و نهایی شود. لازم به‌ذکر است پس از رأی‌گیری سرکار خانم لیلا حیدری به‌عنوان رئیس و سركار خانم سودابه معصومی به‌عنوان نائب‌رئیس و جناب آقای محمدرضا مهم به‌عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شدند.

 

سیده هستی حسینی

روابط عمومی انجمن مترجمان