انجمن صنفی مترجمان استان تهران

محمدرضا اربابی

بزرگداشت «طاهره تكلم باران‌ها» برگزار مي‌شود.

بزرگداشت «طاهره تكلم باران‌ها» برگزار می‌شود.

 

در سومين روز از بيست‌وششمين دوره هفته كتاب و همزمان با زادروز استاد طاهره صفارزاده انجمن صنفی مترجمان نشست «آسيب‌شناسی نقد علمی و آموزش ترجمه در ايران» را برگزار می‌كند.

فارسی

«مترجم محبوب من» همزمان با برگزاری جشن ملی مترجمان شناسایی می‌شود

محمد‌رضا اربابی؛ رئیس انجمن صنفی مترجمان تهران در نشست خبری چهارمین دوره جشن ملی مترجمان ضمن تشریح برنامه‌های این رویداد فرهنگی از تفاوت‌های این دوره از جایزه با دوره‌های قبل خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) نشست خبری چهارمین دوره جشن ملی مترجمان عصر امروز شنبه (۷ مهر‌ماه) با حضور محمد‌رضا اربابی؛ رئیس انجمن صنفی مترجمان تهران، افشین شحنه‌تبار؛ مدیر انتشارات شمع و مه و اصغر نوری؛ مترجم در سرای کتاب موسسه خانه کتاب برگزار شد.  

فارسی

اشتغال‌زایی و ارائه سهام در تعاونی انجمن صنفی مترجمان

رییس هیات مدیره انجمن صنفی مترجمان درباره فعالیت تعاونی این انجمن طی پنج ماه اخیر گفت: ما به دنبال راه‌اندازی تعاونی رفتیم تا علاوه بر ایجاد اشتغال و سازماندهی گردش مالی زمینه‌ای ایجاد شود که مترجمان خود سهامدار این شرکت باشند.

 

فارسی

انجمن مترجمان تهران از ایجاد انجمن‌های صنفی در دیگر استان‌ها حمایت می‌کند

محمدرضا اربابی، رئیس انجمن مترجمان تهران، سال گذشته را سال تثبیت موقعیت این انجمن نامید و با تاکید بر مزایای پیوستن به آن، از برنامه‌های انجمن جهت توسعه فعالیت‌ها در عرصه داخلی و بین المللی گفت.

فارسی

در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ احتمال تغییر دامنه فعالیت‌های انجمن صنفی مترجمان/ جایزه ملی ترجمه برگزار می‌شود

محمدرضا اربابی گفت: احتمالا دامنه فعالیت انجمن صنفی مترجمان از شهر تهران به استان تهران تغییر می‌کند.

فارسی