انجمن صنفی مترجمان استان تهران

در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ احتمال تغییر دامنه فعالیت‌های انجمن صنفی مترجمان/ جایزه ملی ترجمه برگزار می‌شود

اخبار سایت

محمدرضا اربابی گفت: احتمالا دامنه فعالیت انجمن صنفی مترجمان از شهر تهران به استان تهران تغییر می‌کند.

محمدرضا اربابی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان، در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص شرکت تعاونی مترجمان گفت: شرکت تعاونی مترجمان کارش را آغاز کرده است. هم اکنون کارهای انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان و تغییرات در اساسنامه آن را انجام می‌دهیم. تغییرات کمی در اساسنامه این انجمن ایجاد خواهد شد. مهمترین تغییر این است که احتمالا دامنه فعالیت انجمن صنفی مترجمان از شهر تهران به استان تهران تغییر می‌کند.

وی افزود: اعضای انجمن صنفی مترجمان باید تغییر دامنه فعالیت این انجمن را از شهر تهران به استان تهران تصویب کنند. این مسئله در جلسه انتخاب هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان مطرح می‌شود. این انجمن قصد دارد، جایزه ملی ترجمه را در سال آینده برگزار کند. این جایزه ادبی به نام یکی از مترجمان مطرح کشور برگزار خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان با اشاره به جزئیات بیشتری در خصوص جایزه ملی ترجمه بیان کرد: برگزاری جایزه ملی ترجمه توسط انجمن صنفی مترجمان در سال آینده قطعی است. جزئیات برگزاری آن و نام مترجمی که جایزه به نام وی برگزار می شود، بعدا اطلاع‌رسانی خواهد شد. قرار است جوایز جایزه ملی مترجمان در روز جشن ملی مترجمان به برگزیدگان آن اهدا شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان