انجمن صنفی مترجمان استان تهران

نشر «اردوي سوره» نیز به جمع ناشران طرح حمایتی انجمن صنفی مترجمان تهران پیوست

اخبار سایت

با توجه به استقبال قابل توجه مترجمان از طرح حمایتی انجمن صنفی تاکنون چند ناشر برای همکاری با این انجمن اعلام آمادگی کرده‌اند و امروز نیز رسماً نشر «اردوي سوره» به جمع ناشران حامی این طرح پیوست.

 

به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی مترجمان شهر تهران، نشر «اردوی سوره» در راستای اهداف مشترک در حوزه ترجمه و در قالب طرح حمایتی با این انجمن صنفی همکاری خواهد کرد.

 

از سال ۱۳۹۳ و از همان بدو تأسیس انجمن صنفی مترجمان شهر تهران در راستای وظایف حمایتی خود و به موجب مفاد مندرج در اساسنامه، طرح حمایتی از مترجمان عضو در حوزه نشر را در سه سطح و با عنایت ویژه به ترجمه اولی‌ها، مترجمان اهل قلم و بومی‌سازی مطالعات ترجمه در دستور کار خود قرار داد.

در طرح مذکور که با همیاری ناشران علاقه‌مند اجرا می‌شود، فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ترجمه به بالا در کلیه زبان‌ها که تاکنون اثر منتشرشده نداشته‌اند، می‌توانند نسبت به ثبت اثر خود در دبیرخانه انجمن اقدام نمایند تا پس از تأیید اثر پیشنهادی جهت ترجمه، اقدامات لازم به منظور ترجمه و انعقاد قرارداد با ناشر صورت پذیرد. خاطر نشان می‌سازد آثار ترجمه‌شده حتما می‌بایست حائز استانداردهای کیفی تعیین‌شده طبق آیین‌نامه ابلاغی طرح موضوعه باشند.

در سطح دوم، مترجمان اهل قلم که صاحب حداقل دو اثر منتشرشده در حوزه‌ی تخصصی یا عمومی هستند، می‌توانند از شرایط و مزایای این طرح بهره‌مند شوند. و پس از ثبت آثار در دبیرخانه، آمادگی خود را جهت برگزاری جلسات نقد و ارزشیابی و معرفی گسترده آثار و نیز پوشش خبری این رویدادها اعلام نمایند.

با عنایت به اهمیت بومی‌سازی مطالعات ترجمه در کشور و تأکید انجمن صنفی مترجمان شهر تهران بر این حوزه و در راستای ارتقای صنعت ترجمه و استفاده حداکثری از پتانسیل مطالعات ترجمه، حمایت از مؤلفان و مترجمان علاقه‌مند و صاحب اثر در این زمینه نیز در دستور کار قرار گرفت. لذا صاحبان اثر در حوزه بومی‌سازی مطالعات ترجمه می‌توانند آثار پیشنهادی خود را که تاکنون منتشر نشده‌اند، به دبیرخانه انجمن معرفی نموده تا انجمن پس از بررسی و تأیید مراتب، اقدامات لازم جهت انعقاد قرارداد بین مترجم و ناشر را انجام دهد.

 

لازم به‌ذکر است طرح حمایتی حاضر ویژه اعضای انجمن صنفی مترجمان شهر تهران است. کلیه قراردادهای فی‌مابین ناشران همکار طرح، مترجمان و متخصصان مطالعات ترجمه تحت نظارت انجمن صنفی منعقد خواهد شد تا از حفظ و حراست از حقوق حقه آن‌ها به‌طور کامل اطمینان حاصل گردد.

 

 

 

سیده هستی حسینی

روابط عمومی انجمن صنفی مترجمان شهر تهران

پایگاه اطلاع رسانی