انجمن صنفی مترجمان استان تهران

محتوای سایت

به استحضار اعضای انجمن صنفی کارگری مترجمان تهران می‌رساند، براساس مصوبه هیئت‌مدیره انجمن، مجمع عمومی عادی سالانه انجمن (نوبت دوم) در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد  ۱۴۰۳ ساعت ۱۰ صبح به‌صورت آنلاین با دستور زیر برگزار خواهد شد:

 

۱. استماع گزارش هیئت‌مدیره

۲. استماع گزارش خزانه‌دار

۳. استماع گزارش بازرس

۴. انتخابات بازرس

۵. تعیین حق عضویت جدید در انجمن

شایان ذکر است، آن دسته از اعضایی که در تاریخ پیش‌گفته به‌واسطه‌ی پرداخت به‌موقع حق عضویت، عضویتشان برقرار است، امکان حضور در مجمع را خواهند داشت. 

 

هیئت‌مدیره

به استحضار اعضای انجمن صنفی کارگری مترجمان تهران می‌رساند، براساس مصوبه هیئت‌مدیره انجمن، مجمع عمومی عادی سالانه انجمن در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ به‌صورت انلاین با دستور زیر برگزار خواهد شد:

۱. استماع گزارش هیئت‌مدیره

۲. استماع گزارش خزانه‌دار

۳. استماع گزارش بازرس

۴. انتخابات بازرس

۵. تعیین حق عضویت جدید در انجمن

شایان ذکر است، آن دسته از اعضایی که در تاریخ پیش‌گفته به‌واسطه‌ی پرداخت به‌موقع حق عضویت، عضویتشان برقرار است، امکان حضور در مجمع را خواهند داشت. 

 

هیئت‌مدیره

انجمن صنفی مترجمان تهران

تجربه‌ی موفق نخستین پیمایش شغلی مترجمان کتاب، ما را بر آن داشته است تا دومین دوره این پیمایش را در سال ۱۴۰۲ به اجرا درآوریم تا بتوانیم با بهره‌گیری از نتایج آن، گام‌های موثرتری را در مسیر هدف تعالی جایگاه صنفی مترجمان در این حوزه برداریم. برای دست‌یابی به این هدف به همراهی شما نیاز داریم. هدف از این پیمایش شناسایی وضعیت شغلی مترجمان کتاب است. نتایج این پیمایش انجمن را در تعیین اولویت‌ها و همچنین پیگیری بهتر اهداف و برنامه‌ها یاری خواهد کرد.

با انتخاب داوران و هیئت مدیره شورای کتاب کودک، کتاب «کمی تا قسمتی معمولی» با ترجمه محبوبه نجف خانی، مترجم و عضو گروه ترجمه ادبیات کودک و نوجوان انجمن صنفی مترجمان تهران به عنوان اثر برگزیده شناخته شد. محبوبه نجف خانی این اثر باربارا دی را برای نشر افق ترجمه کرده است.

انجمن صنفی مترجمان تهران این موفقیت را به سرکار خانم محبوبه نجف خانی تبریک گفته و برایشان آرزوی بهروزی دارد.

 

 

ایرنا نوشت: انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بنابر رأی کمیته‌ انتخاب نامزدهای جایزه آسترید لیندگرن (آلما) سال ٢٠٢۴، عباس جهانگیریان را در بخش نویسنده و فرمهر منجزی را در بخش ترویج کتابخوانی به دبیرخانه‌ی این جایزه معرفی کرد.

از انجمن نویسندگان کودک و نوجوان از سوی این نهاد عباس جهانگیریان و فرمهر منجزی به عنوان نامزد جایزه آسترید لینگرن ۲۰۲۴ معرفی شدند.

انجمن صنفی مترجمان تهران، به بهانه روز قلم در ایران، دومین شماره از ویژه‌نامه قلم‌داد را منتشر نمود.

سانسور کتاب و هوش مصنوعی دو محور اصلی این شماره از ویژه‌نامه قلم‌داد محسوب می‌شوند.

 

در این شماره می‌خوانیم:

قامت قلم آماج تیرهای آخته؛ از هوش مصنوعی تا سانسور: محمدرضا اربابی | مترجم و رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مترجمان

محاکمه کلمه، چالش های حقوقی ممیزی کتاب در ایران: دکتر وحید آگاه | استاد حقوق عمومی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی

با تصویب هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان تهران، گروه ترجمه ادبیات کودک و نوجوان این انجمن با حضور جمعی از مترجمان برجسته و توانمند این حوزه فعالیت خود را آغاز کرد.

تهران- ایرنا- انجمن صنفی مترجمان تهران در راستای وظایف خود و وفق مفاد اساسنامه و برنامه راهبردی سه‌ساله انجمن، ضمن تعیین حداقل نرخ ترجمه مکتوب غیررسمی سال ۱۴۰۲، نرخنامه خدمات ترجمه این حوزه را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، انجمن صنفی مترجمان تهران براساس اعلام انجمن موصوف، حداقل نرخ ترجمه مکتوب در سال ۱۴۰۲ به ازای هر کلمه ۱۹۵ تومان اعلام شده و این نرخ مبتنی بر نرخ تورم کشور در سال گذشته و حداقل حقوق و دستمزد تعیینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین و با توجه به مولفه‌های ابلاغی در نرخنامه‌های انجمن قابل افزایش است.