انجمن صنفی مترجمان استان تهران

محتوای سایت

رئیس انجمن صنفی مترجمان استان تهران به ایبنا گفت؛ دبیرخانه انجمن صنفی مترجمان تعطیل شد.

رئیس انجمن صنفی مترجمان استان تهران، مشکلات مالی را دلیل اصلی توقف فعالیت دبیر‌خانه صنفی مترجمان استان تهران اعلام کرد.

محمدرضا اربابی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

شورای سیاستگذاری ترجمه ادبی راه اندازی می‌شود/ آغاز به کار کانون صنفی مترجمان از اواخر فروردین ماه

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان از آغاز به کار کانون کشوری مترجمان خبر داد.

نظر به تخصيص خدمات اهل قلم به ویژه بن کتاب جهت نمایشگاه کتاب برای فرهيختگان و صاحبان آثار مكتوب بر اساس آئين‌نامه جديد اهل قلم و با عنایت به درخواست خانه کتاب از کانون سراسری انجمن‌های صنفی مترجمان مبنی بر معرفی مترجمان کشور كه در وبگاه خانه کتاب دارای كتاب ثبت‌شده می‌باشند، مقتضی است اعضای انجمن‌های صنفی مترجمان در استان‌های مختلف (دارای کد مترجمی) نسبت به تکمیل فرم ذیل حداکثر تا پایان روز ۲۶ فروردین ۹۸ اقدام فرمایند. بدیهی است معرفی افراد پس از بررسی و تایید آثار ایشان صورت می پذیرد.

دكتر پیروز سیف‌الله‌پور، رئیس كمیسیون تربیت بدنی انجمن صنفی مترجمان تهران به عنوان مدیر تیم ملی فوتبال نوجوان ایران منصوب شد. آقای سیف‌االله‌پور عضو انجمن مترجمان، دكترای تربیت بدنی و كارشناس ترجمه است و به‌عنوان داور، مدرس، مترجم و ویراستار مشغول به فعالیت است.
انجمن صنفی مترجمان انتصاب شایسته ایشان را در این سمت تبریك عرض نموده موفقیت و سربلندی ایشان را از درگاه خداوند منان مسئلت دارد.

اینک که در لحظه‌های ترجمان سرما و سپیدی به طراوت و سرسبزی هستیم، می‌خواهیم دورهمی صمیمانه‌ای داشته باشیم تا این ساعت‌های پایان سال ۹۷ را در کنار یکدیگر به گپ و شادی بگذرانیم. در این دورهمی دیداری تازه می‌کنیم فیلم نجف دریابندری را به تماشا می‌نشینیم. از موسیقی ترجمانی لذت می‌بریم و  قرار می‌گذاریم برای  سالی بهتر این دورهمی را همگی با هم برگزار می کنیم.

سهم هر کدام‌مان برای این دورهمی ۱۰ هزار تومان است.